TVOJA ZĽAVA ŤA ČAKÁ ! PONUKA PRE ŠPORTOVÉ KLUBY, MASÉROV, FYZIOTERAPEUTOV. Si členom športového klubu, pracuješ v oblasti rehabilitácie ? Neváhaj nás kontaktovať.
Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 90,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

Penco BCAA Liquid 1 l

Penco BCAA Liquid 1 l PENCO BCAA LIQUID je prvým výrobkom, ktorý v ČR a SR odráža najnovšie vedecké poznatky, a ktorý vďaka unikátnemu postupu výroby ... celý popis
Dostupnosť
Skladom 4 ks
Doba dodania
Doručenie 13.06.2023 do 12:00. Objednajte do 12.06.2023 12:00
Príchuť
25,30 EUR
21,08 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:bcaa
Výrobca:Penco
Kompletné špecifikácie

Penco BCAA Liquid 1 l

PENCO BCAA LIQUID je prvým výrobkom, ktorý v ČR a SR odráža najnovšie vedecké poznatky, a ktorý vďaka unikátnemu postupu výroby ponúka dokonalý pomer BCAA aj v tekutej forme. Novo obohatené taurínom s antikatabolickými účinkami.
• Maximálna podpora svalovej výstavby.
• Absolutna ochrana pred degradaciou svalového tkaniva.
• Zdroj energie počas namáhavého a intenzívneho cvičenia.
• Výrazné potlačenie únavy a predĺženie výkonu.
• 6000 mg vysoko kvalitných aminokyselín v 100 ml.
• Neobsahuje cukry – iba 4,9 kcal v jednej dávke !
• Príjemná chuť ovocia.

Podrobná charakteristika:
Viete v akom pomere sú BCAA najúčinnejšie? Na základe biochemických výzkumov za posledné 2 roky bolo zistené, že k dosiahnutiu maximálnej účinnosti BCAA je potrebné, aby pomer jednotlivých zložek splňal pravidlo 2:1:1. Tzn., že v BCAA je ideálny pomer 2 diely L-leucinu, 1 diel L-valinu a 1 diel L-isoleucinu. Pokiaľ je pomer odlišný, účinnosť BCAA rapidne klesá. Efektivitu využitia BCAA v tele ďalej výrazne zvyšuje glutamín a B6. Dosiahnúť ideálny pomer je jednoduché iba v kapsulových alebo práškových formách. V tekutých formách, ktoré majú oproti práškovej forme lepšiu vstrebateľnosť, je dosiahnutie správneho pomeru vzhľadom k nestabilite BCAA vo vodnom prostredí veľmi obtiažne. Preto mnohí z výrobcov na úkor efektivity výrobku volia jednoduchší variant BCAA s obráteným pomerom, kedy je množstvo najdôležitejšej aminokyseliny L-leucinu potlačené v prospech valinu a isoleucinu. Často sa stáva, že obsah L-leucinu je zo všetkých troch BCAA najnižší.
Penco BCAA Liquid je tekutá funkčná zmes voľných aminokyselín s rozvetveným reťazcom BCAA ( Branched Chain Amino Acids ). Pre efektivnejšie využitie je obohatený L-glutaminom a vitaminom B6.
BCAA sú prítomné v ideálnom pomere, 2 diely L-leucinu, 1 diel L-valinu a 1 diel L-isoleucinu. V tomto pomeru sú zastúpené aj vo svalových proteínoch.
Zastúpenie vetvených aminokyselín sa vo výrobku PENCO BCAA Liquid pravidelne kontroluje.
L-leucin je najdôležitejšiou aminokyselinou BCAA, v tele je využíváný v dvakrát väčšom množstve než L-valin a L-isoleucin. Syntézu proteínov stimuluje najmä L-leucin, a to vďaka svojej schopnosti zvyšovať hladinu inzulínu v krvi. Naviac má L-leucin najvýraznejší antikatabolický efekt, tzn. že má najväčší význam pre ochranu svalového tkaniva počas intenzívnych a náročných tréningov.
Napriek tomu, že L-leucin je najúčinnejšou vetvenou aminokyselinou, jeho samostaná suplementácia sa nedoporučuje, pretože by mohla viesť k aminokyselinovej nerovnováhe. Taktiež toxikologické študie ukázali, že BCAA sú bezpečné, pokiaľ sa podávajú v pomere, ktorý je podobný ich zastúpeniu v živočíšných proteínoch.
BCAA sú nenahraditeľné v situaciách, kedy sa telo dostáva do nepriaznivého katabolického stavu (pretrénovanie, nadmerná aerobna záťaž a vytrvalostné športy). V týchto prípadoch BCAA slúží ako energetický substrát a chráni tak svalové tkanivo pred degradáciou.
L-taurín povzbudzuje činnosť mozgu, zlepšuje koordináciu svalov a urychľuje transport aminokyselín a sacharidov do svalových buniek a tým prispieva k syntéze svalovej hmoty po tréningu. L- taurín má tiež výrazné antikatabolické účinky, odďaľuje vyčerpanie a pozitívne ovplyvňuje regeneráciu organizmu po náročnej fyzickej záťaži.
Penco BCAA Liquid obsahuje vitamín B6, ktorý je dôležitým koenzýmom pri metabolizme aminokyselín

     

 

         

Platobná brána ComGate: https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana

                                                                                                    

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk